Борещият се за оцеляване в Лига 1 Евиан спря серията на Лил от пет поредни победи, след като се наложи над “кучетата” с 2:1 като гост.

Домакините изглежда бяха на път към четвъртото място, от което изостават на 2 точки, след като Саломон Калу откри резултата в седмата минута.

В 30-ата минута Сабер Халифа изравни в 30-ата минута, а след това мачът се превърна в истински кошмар за Калу. Бившият играч на Челси си вкара автогол в 68-ата минута, а пет минути след това пропусна дузпа.

17-годишният Корентен Жан, който вкара първите си два гола в Лига 1 преди седмича, се разписа отново за предпоследния Троа при равенството 1:1 като гост на шампиона Монпелие.

На 17 март: Нанси – Ница, Тулуза – Бордо, Сент Етиен – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 57, 2.Олимпик (Лион) 53, 3.Олимпик (Марсилия) 51, 4.Сент Етиен 48, 5.Ница 48 и др.