Рубин (Казан) победи с 2:0 Локомотив (Москва) в мач от 22 кръг на руския шампионат и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране. Головете за победителите бяха дело на Бибрах Начо и Владимир Дядюн.

Въпреки, че взеха надмощие в играта още от първата минута, играчите на Рубин стигнаха до първи гол чак в края на полувремето. Бибрах Начо бе най-съобразителен и вкара в 40-ата минута, с което успокои съотборниците си в най-подходящия момент.

През второто полувреме гостите заиграха по-концентрирано, но така и не стигнаха до гол. Домакините от Казан пък се възползваха чудесно от открилите се пространства и 3 минути преди края на срещата затвърдиха победата с гол на Дядюн.

Локомотив записа четвърти пореден мач без победа и е на девето място с 32 точки.