Чилийският халф Педро Моралес вкара един гол и асистира за два при победата на Малага с 3:1 над Райо Валекано като гост в мач от 29 кръг на Примера дивисион. С този успех андалусийският тим се изкачи на пето място в класирането.

Гостите взеха аванс в 22-рата минута, когато Велигтон се разписа с глава след центриране на Моралес от фаул. Десет минути след това Пити изравни за домакините от дузпа, след като беше фаулиран от вратаря Вили Кабайеро.

Малага възстанови преднината си в 55-ата минута. Жулио Баптища вкара първия си гол за сезона, след като с глава засече центриране на Моралес от корнер.

Малко след това резервата Роке Санта Крус от воле стреля неточно след ново центриране на чилиеца от фаул. Четири минути преди края Педро Моралес се разписа с удар от 25 метра.

С този успех Малага спря серията си от четири поредни мача за първенство без победа и с 47 точки заема пето място в класирането. Със същия актив е четвъртият Реал Сосиедад, който в неделя гостува на Еспаньол. Райо Валекато е девети с 41 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
30.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Малага 1:3
 0:1 Робсон Велигтон (22), 1:1 Пити (31-дузпа), 1:2 Жулио Баптища (55), 1:3 Педро Моралес (86)
Сарагоса – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 117 мача, 20 победи за Сарагоса, 22 равенства, 75 победи за Реал (Мадрид)
Майорка – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 35 мача, 10 победи за Майорка, 14 равенства, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня)
31.03.13
20:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 125 мача, 44 победи за Еспаньол, 33 равенства, 48 победи за Реал Сосиедад
31.03.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 145 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 38 равенства, 56 победи за Валенсия
01.04.13
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Гранада (Филм +)
Баланс: 37 мача, 20 победи за Атлетик (Билбао), 9 равенства, 8 победи за Гранада
01.04.13
23:00 ч.
Бетис – Хетафе (Филм +)
Баланс: 13 мача, 4 победи за Бетис, 6 равенства, 3 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ