Изравнителен гол три минути преди края донесе на Бордо домакинското 1:1 срещу Лориен в мач от 30 кръг на Лига 1.

Бившият нападател на Арсенал Жереми Алиадиер отбеляза 30-ия си рожден ден, след като даде аванс на гостите в 42-ата минута.

В 87-ата минута Людовик Обраниак изравни за Бордо. Лориен остана осми в класирането с 44 точки, една повече от деветия Бордо.

Халфът Етиен Капуе направи силен мач за Тулуза. Той вкарадва гола и асистира за един при победата на тима си с 3:2 над Аячо.

Нанси напусна последното място в класирането след успех с 2:0 над десетия Рен. Томас Аяс и Джамел Бакар бяха точни. На 20-а позиция се срина Троа.

На 31 март: Ница – Олимпик (Марсилия), Брест – Лил, Олимпик (Лион) – Сошо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 61, 2.Олимпик (Лион) 53, 3.Олимпик (Марсилия) 51, 4.Сент Етиен 50, 5.Ница 48 и др.