Лил победи като гост Брест с 2:1 и се изкачи на пето място във временното класиране.

Домакините излязоха напред в резултата в 10-ата минута с гол на Роспентино. Точно 60 секунди обаче бяха необходими на “кучетата”, за да възстановят равенството. Саломон Калу се разписа с глава и помрачи настроението на феновете на стадиона.

В 80-ата минута публиката съвсем се смълча, след като Нолан Ру остана сам срещу вратаря на Брест и не сгреши за крайното 2:1.

С петото място Лил се доближи само на една позиция от класиране в Лига Европа. Както е известно, първите два отбора влизат директно в групите на Шампионската лига, третият играе квалификации, а четвъртият участва във втория по сила европейски турнир.

На 31 март: Олимпик (Лион) – Сошо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 61, 2.Олимпик (Марсилия), 54, 3.Олимпик (Лион) 53, 4.Сент Етиен 50, 5.Лил 49 и др.