Борещият се за оцеляване в Лига 1 Сошо записа изненадваща победа с 2:1 като гост на Олимпик (Лион) в мач от 30 кръг на френското първенство.

Джовани Сио вкара един гол и асистира за още един при успеха на гостите. Той се разписа с глава в 50-ата минута и даде аванс на тима си, а две минути преди края подаде за победното попадение на Седрик Бакамбу.

“Хлапетата”, които удариха три греди и направиха само пет точни удара към вратата от общо 22 изстрела, изравниха в 68-ата минута, когато Бафетимби Гомис беше точен от дузпа.

Олимпик (Лион) няма победа в последните си четири мача за първенство и се срина на трето място в класирането с 53 точки, една зад Олимпик (Марсилия). Лидер е ПСЖ с 61.

Сошо е на 17-о място с 31 точки. Тимът Ерик Ели е точно над зоната на изпадащите и има аванс от три точки пред последните три тима в класирането.

Олимпик (Лион) - Сошо 1:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 61, 2.Олимпик (Марсилия), 54, 3.Олимпик (Лион) 53, 4.Сент Етиен 50, 5.Лил 49 и др.