Хофенхайм разгроми Фортуна (Дюселдорф) с 3:0 в първи мач от 28-ия кръг на Първа бундеслига. По този домакините запазиха живи шансовете си за спасение от изпадане. В момента те са предпоследни в класирането с 23 точки. Новият им треньор Маркус Гисдол дебютира с победа.

Хофенхайм започна много агресивно и успя да поведе още 11-ата минута с гол на Роберто Фирмино след асистенция на Свен Шиплок. После нападателите се скъсаха да пропускат пред вратата на Фабиан Гифер. Вратарят на домакините Аурелио Гомес пък получи контузия и бе сменен още преди почивката от резервата Коен Кастеелс.

Чак четвърт час преди края след остро центиране от корнер пред стража халфът на гостите Андреас Ламбертц си заби автогол за
2:0. В 4-ата минута на добавеното време Кевин Фоланд остана сам срещу вратаря на Фортуна и технично го преодоля за крайното 3:0 за Хофе.

Това бе първа загуба на Фортуна в петъчен мач от началото на сезона. Досега новакът имаше 2 победи и 2 равни.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
05.04.13
21:30 ч.
Хофенхайм – Фортуна (Дюселдорф) 3:0
1:0 Роберто Формино (11), 2:0 Андреас Ламбертц (75-авт.), 3:0 Кевин Фоланд (90)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Гройтер Фюрт
Баланс: 1 мач, 1 победа за Борусия (Мьонхенгладбах)
06.04.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Волфсбург
Баланс: 31 мача, 16 победи за Байер (Леверкузен), 4 равенства, 11 победи за Волфсбург
06.04.13
16:30 ч.
Вердер – Шалке 04
Баланс: 87 мача, 38 победи за Вердер, 18 равенства, 31 победи за Шалке 04
06.04.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 21 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 20 равенства, 42 победи за Байерн
06.04.13
19:30 ч.
Хамбургер – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Хановер – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 47 мача, 18 победи за Хановер, 7 равенства, 22 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК