С гол в третата минута на продължението на редовното време Нюкасъл взе ценна победа с 1:0 срещу Фулъм в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. За гостите от Лондон цял мач срещу любимия си тим от детство записа Димитър Бербатов. Изненадващо пък сред титулярите попадна и другият българин във Фулъм - Станислав Манолев. Националът игра силно като десен полузащитник и остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Уго Родайега.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" започна спокойно, но в 4-ата минута Димитър Бербатов беше близо до откриване на резултата. "Деветката" напредна през центъра и от дъгата на големия пеналт с удар с външен фалц прати топката в близост над напречната греда. Като цяло гостите от Лондон седяха по-добре на терена, рядно допускаха удари към Марк Шварцер и контролираха повече топката. В 33-ата пък след контраатака Сисе можеше да зарадва феновете на Нюкасъкл, но от удобна позиция вляво стреля над вратата.

Малко след това Бербатов изведе Руиз сам срещу стража на домакините. В последния момент обаче защитник блокира шута му. В последвалото центриране от корнер пък Станислав Манолев можеше да се разпише, но ударът му беше спасен от Тим Крул.

Подновяването на срещата не предложи нищо по-различно от това след първия съдийски сигнал на мача. След паузата обаче домакините заиграха много по-силно. Атакуваха по-агресивно и имаха своите шансове пред себе си. Първият, макар и с късмет, беше в 53-ата минута. Резервата Анита стреля от около 22-23 метра, топката рикошира в играч на Фулъм и кацна на напречната греда.

Десетина по-късно дойдоха и претенциите за дузпа. Сисе стреля от границата на малкия пеналт. Топката срещната ръката на Ритер, след което се отби от дясната греда на Шварцер. Сенегалецът имаше шанс да се реваншира, но този път от два метра отново гредата го спря да открие резултата.

В 68-ата пък Тим Крул направи блестящо спасяване, когато Димитър Бербатов се опита да го прехвърли с техничен изстрел с глава. С наближаването на последния съдийски сигнал центриранията в пеналтерията на лондончани и опитите за удари извън нея зачестяваха. Силно включване направи Шола Абеоби, който дори в 88-ата принуди Шварцер да показва гласа, за да отрази негов изстрел с глава.

В защита на точката се включи дори и Бербатов. Но дори и това не помогна на Фулъм да не загуби в 93-ата минута. Защото Сисе овладя по блестящ начин удар на Кабай и пред погледа на Димитър Бербатов не остави никакъв шанс на стража за 1:0. Резултат, който не бе трудно за домакините да задържат в последните секунди.

В класирането "свраките" вече имат 36 точки на 13-ото място и се отдалечиха на пет от зоната на изпадащите. Фулъм пък е с три повече в средата на таблицата от 20 отбора.

Нюкасъл - Фулъм 1:0
1:0 Сисе (90+3)

Съставите:

Нюкасъл: Тим Крул, Стивън Тейпър, Дани Симпсън (80-Адам Кембъл), Мапу Янга-Мбива, Давиде Сантон (17-Върнон Анита), Сливан Марво, Йоан Кабай, Жонас Гутиерес, Муса Сисоко, Йоан Гуфран (69-Шола Амеоби), Папис Демба Сисе

Фулъм: Марк Шварцер, Филип Сендерос, Йон-Арне Рийзе, Бреде Хангеланд, Саша Ритер, Станислав Манолев (81-Уго Родайега), Деймиън Дъф, Йоргос Карагунис, Ейонг Ено (50-Емануел Фримпонг), Димитър Бербатов, Брайън Руиз

Нюкасъл, "Сейнт Джеймсис Парк" - 51 847 зрители
Съдия: Кевин Френд
Жълти картони: Сисоко, Сисе (Н); Сендерос, Рийзе (Ф)

Норич – Суонзи 2:2
0:1 Мочу (35), 1:1 Снодграс (40), 2:1 Търнър (60), 2:2 Муур (75)
06.04.13
17:00 ч.
Сток Сити – Астън Вила 1:3
0:1 Агбонлахор, 1:1 Найтли (80), 1:2 Лоутън (87), 1:3 Бентеке (90)
06.04.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Арсенал 1:2
0:1 Росицки (20), 0:2 Росицки (50), 1:2 Морисън (71-д)
07.04.13
15:30 ч.
Ливърпул – Уест Хям 0:0
07.04.13
16:05 ч.
Тотнъм – Евертън 2:2
1:0 Адебайор (1), 1:1 Ягиела (15), 1:2 Миралас (53), 2:2 Сигурдсон (87)
07.04.13
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 2:1
0:1 Аспиликуета (45-авт.), 1:1 Килгалън (47-авт.), 2:1 Иванович (55)
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 147 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 39 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК