Манчестър Сити победи с 2:1 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" в градското дерби от 32-ия кръг на Висшата лига. Загубата не е чак толкова болезнена за "червените дяволи", които отдавна дръпнаха сериозно на съперника си за титлата. Постигнатата победа обаче съхранява дори и минималните шансове на "гражданите" да защитят трофея си от миналия сезон. С успеха на "Олд Трафорд" селекцията на Роберто Манчини събра 65 точки, изостава с 12 от лидера Манчестър Юнайтед, но продължава да мечтае, че може да стори чудото.

Резултатът за Сити откри Джеймс Милнър в 52-ата минута. В 59-ата обаче автогол на Венсан Компани възстанови равенството - 1:1, за да се стигне до 78-ата, когато появилият се на смяна Серхио Агуеро наказа Давид Де Хеа, реализирайки страхотен гол, с който донесе победата на тима си. Зетят на Диего Марадона надбяга цялата защита на "червените дяволи", след което не остави шансове на испанския вратар.

Манчестър Юнайтед явно се бяха настроили да мъстят за унизителното 1:6 в предишния сблъсък на "Олд Трафорд" между градските съперници, като Сър Алекс заложи на доста офанзивна схема. В атака започнаха Робин Ван Перси и Уейн Рууни, подпомагани по крилата от Даниел Уелбек и Ашли Йънг. Нападението на Сити пък води бившият играч на "червените дяволи" Карлос Тевес, който имаше сериозна подкрепа зад себе си в лицето на Самир Насри, Давид Силва и Джеймс Милнър.

През първото полувреме на градското дерби играта беше равностойна, въпреки че Юнайтед започна по-активно, но до гол не се стигна. Още във 2-ата минута Уелбек засече с глава центрираната от Йънг топка, но Джо Харт не беше особено затруднен и без проблем улови. Малко по-късно Рууни пусна отлично извеждащо подаване към Ван Перси, който обаче не суъмя да открие резултата.

В 25-ата минута Самир Насри стреля неточно към вратата на "червените дяволи". До почивката пропуск направи и Тевес, а в самия край на полувремето Рафаел можеше да открие резултата. Ван Перси подаде към бразилския защитник, който в опита си да се справи с бранител в синьо направи изненадващ удар, който можеше щастливо да влезе във вратата, но Харт внимаваше и след неговата намеса и помощта на гредата нулевото равенство се запази.

През второто полувреме се случи всичко по-интересно в дербито. "Гражданите" стартираха отлично и поведоха в резултата в 52-ата минута. Джеймс Милнър овладя топката на границата на наказателното поле след грешка на опитния Гигс, и без забавяне отправи силен удар, който след рикошет влезе в долния ъгъл на вратата - 0:1.

Радостта на Сити обаче не трая дълго. В 59-ата минута резултатът вече беше изравнен - 1:1. Ван Перси центрира от фаул към Фил Джоунс, който засече с глава и след рикошет в гърба на Венсан Компани топката се озова в мрежата на Харт.

В 71-ата Манчини замени Насри със Серхио Агуеро и на аржентинската звезда бяха нужни само няколко минути, за да се разпише. В 78-ата зетят на Марадона получи пас пред наказателното поле на домакините, напредна успоредно на вратата, нахлу в пеналта, като надигра Фърдинанд, Джоунс и Уелбек, след което изстреля топката неспасяемо под гредата за 1:2.

До края "червените дяволи" можеха да изравнят, но пропуски направиха Ван Перси и Патрис Евра, като по този начин Манчестър Юнайтед записа четвъртата си загуба от началото на сезона във Висшата лига. Поражението обаче е второ поредно за тима, който на 1 април отстъпи и на Челси (0:1) и по този начин беше елиминиран от ФА Къп.

Сити пък постигна 19-ата си победа в английския шампионат този сезон и събра актив от 65 точки, докато "червените дяволи" имат 77.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:2
0:1 Джеймс Милнър (52), 1:1 Венсан Компани (59-автогол), 1:2 Серхио Агуеро (78)

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Рафаел Да Силва, Рио Фърдинанд, Фил Джоунс, Патрис Евра, Майкъл Карик, Райън Гигс, Ашли Йънг (90+2-Шинджи Кагава), Даниел Уелбек (80-Антонио Валенсия), Робин Ван Перси, Уейн Рууни (85-Хавиер Ернандес)
Треньор: Сър Алекс Фъргюсън

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Сабалета, Венсан Компани, Матия Настасич, Гаел Клиши, Гарет Бари, Самир Насри (71-Серхио Агуеро), Яя Туре, Джеймс Милнър, Давид Силва (90-Джолиън Лескът), Карлос Тевес (90+4-Хави Гарсия)
Треньор: Роберто Манчини

Манчестър, ст. "Олд Трафорд" - 75 498 зрители
Съдия: Майк Дийн
Жълти картони: Уейн Рууни, Рафаел Да Силва, Антонио Валенсия (Манчестър Юнайтед); Давид Силва, Венсант Компани, Карлос Тевес, Гарет Бари, Пабло Сабалета (Манчестър Сити)

Норич – Суонзи 2:2
0:1 Мочу (35), 1:1 Снодграс (40), 2:1 Търнър (60), 2:2 Муур (75)
06.04.13
17:00 ч.
Сток Сити – Астън Вила 1:3
0:1 Агбонлахор, 1:1 Найтли (80), 1:2 Лоутън (87), 1:3 Бентеке (90)
06.04.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Арсенал 1:2
0:1 Росицки (20), 0:2 Росицки (50), 1:2 Морисън (71-д)
07.04.13
15:30 ч.
Ливърпул – Уест Хям 0:0
07.04.13
16:05 ч.
Тотнъм – Евертън 2:2
1:0 Адебайор (1), 1:1 Ягиела (15), 1:2 Миралас (53), 2:2 Сигурдсон (87)
07.04.13
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 2:1
0:1 Аспиликуета (45-авт.), 1:1 Килгалън (47-авт.), 2:1 Иванович (55)
КПР – Уигън 1:1
1:0 Лоик Реми (85), 1:1 Шоун Малоуни (90+4)
08.04.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 1:2
0:1 Джеймс Милнър (52), 1:1 Венсан Компани (59-автогол), 1:2 Серхио Агуеро (78)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК