Фрайбург победи Хановер с 3:1 в първи мач от 29-ия кръг на Първа бундеслига. Това бе трета поредна победа за домакините на "Мейдж-Солар-Щадион". Те се изравниха по точки с 4-ия в класирането Шалке 04 и вече мечтаят даже за участие в Шампионската лига. Само преди година тимът от Брайзгау се бореше да не изпадне от елита. Мачът започна отлично за домакините. Защитникът на Хановер Кристиан Шулц си заби куриозен автогол в 24-ата минута, но гостите бързо излязоха от шока. Сенегалецът Маме Диуф асистира на Константин Рауш за изравнителен гол в 36-ата минута. Секунди преди почивката обаче Макс Крузе отново изведе бившия тим на Гара Дембеле напред – 2:1. Четвърт час преди края французинът Жонатан Шмид фиксира окончателното 3:1.
Той завърши контраатака и наказа неориентираните действия в защита на гостите, вкарвайки от воле под плонжа на вратаря Цилер.
По този начин Фрайбург дублира успеха си от есента. Тогава далеч от дома тимът удари Хановер с 2:1.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
12.04.13
21:30 ч.
Фрайбург – Хановер 3:1
1:0 Кристиан Шулц (24-автогол), 1:1 Константин Рауш (36), 2:1 Макс Крузе (44), 3:1 Жонатан Швид (73)
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Борусия (Дортмунд)
13.04.13
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Вердер
Баланс: 43 мача, 13 победи за Фортуна (Дюселдорф), 11 мача, 19 победи за Вердер
13.04.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 57 мача, 14 победи за Шалке 04, 17 равенства, 26 победи за Байер (Леверкузен)
14.04.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 36 победи за Щутгарт, 26 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
14.04.13
18:30 ч.
Аугсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК