Ивелин Попов се превърна в герой за Кубан при равенството 2:2 като гост на Терек в среща от 24-ия кръг руското първенство. Капитанът на България нацели гредата в 87-ата минута, но при добавката не сбърка и по този начин донесе точката на своя тим.

Разван Уциев изведе домакините напред в 59-ата минута, но само осем по-късно Георге Букур възстанови равенството. В 71-ата обаче гостите от Краснодар останаха с човек по-малко. Анхел Деалберт направи дузпа и получи втори жълт картон. Езикел Ндоасел не сбърка от бялата точка и се разписа за 2:1.

Силната игра на Попов обаче му се отблагодари и така в 87-ата фиксира крайното 2:2. В класирането Кубан е шести с 39 точки, докато тимът от грозни заема деветата позиция с 35 т.