Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов пази цял мач за Твенте при победата с 3:1 в гостуването срещу АДО Ден Хааг в мач от 30-ия кръг на холандската Ередивизи.

Гостите от Енсхеде поведоха с гол на Дъглас (24), но домакините от Хага изравниха чрез Ван Дуйнен (41). След почивката в 60-ата минута АДО Ден Хааг остана с човек по-малко на терена, след като Хола получи втори жълт и съответно червен картон. Численият превес улесни задачата на гостите и те стигнаха до трите точки с попадения на Дмитрий Буликин (81, 84).

След победата си Твенте запазва петата си позиция във временното класиране с актив от 54 точки. АДО Ден Хааг пък е на 10-о място с 36 пункта.

17:30 часа: ПСВ Айндховен – Аякс

КЛАСИРАНЕ: 1.Аякс – 63 точки, 2.Витес – 61, 3.ПСВ Айндховен – 60, 4.Фейенорд – 59, 5.Твенте – 54, 6.Утрехт – 51, 7.Грьонинген – 39 и др.