Ница разби Сошо с 3:0, а всички попадения в мача паднаха през втората част. Първото полувреме бе сравнително скучно, като двата отбора се стремяха повече да не допуснат гол, отколкото да вкарат.

През втората част обаче домакините натиснаха здраво и това даде резултат. Махаман Траоре и Дидие Дигар се разписаха в първите 15 минути след почивката, а малко преди последния съдийски сигнал Дарио Цвитанич фиксира крайното 3:0.

С тази победа Ница се изкачи на четвърто място с 54 точки, колкото има и третият Сент Етиен и има реален шанс да се пребори за класиране в Шампионската лига.

22:00 часа: Лил – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 67 точки, 2.Олимпик (Марсилия) – 57, 3.Сент Етиен – 54, 4.Ница - 54, 5.Олимпик (Лион) – 53, 6.Лил – 52 и др.