Спартак (Москва) победи като домакин Амкар (Перм) с 2:0 и се изкачи на четвърто място в руската Висша Лига, като изпревари с една точка Динамо (Москва)

И тримата българи в състава на Амкар – Благой Георгиев, Георги Пеев и Захари Сираков, започнаха като титуляри за гостите. Единствено Сираков обаче изигра пълни 90 минути.

Резултата откри Павел Яковлев в 20-ата минута, а до почивката това остана и единственото попадение. През втората част треньорът на Амкар опита освежаване на атаката, като замени Благой Георгиев.

В 68-ата минута Юра Мовсисян покачи на 2:0, което доведе и до смяната на Георги Пеев. Рокадите дадоха ефект и Амкар тръгна по-настъпателно да търси изравняване. Футболистите на Спартак обаче умело се бранеха и накъсваха играта с тактически фаулове. Така макар и с цената на няколко жълти картона опазиха мрежата си и мачът завърши 2:0.

С това поражение Амкар остана на 12-о място с 24 точки, колкото има и единадесетия Ростов. Тимът от Перм обаче е с по-лоша голова разлика.

17:00 часа: Алания - Мордовия (Саранск)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА Москва 56 точки, 2.Зенит 50, 3.Анжи 46, 4.Спартак Москва 40, 5.Динамо Москва 39 и други