Борещият се за оцеляване отбор на Сошо успя да измъкне 3:3 при визитата си на Лил. Мачът от 34-ия кръг на Лига 1 завърши 3:3. След тази сензационна издънка “песовете” се отдалечиха от челната тройка.

Мачът започна отлично за домакините. Саломон Калу отбеляза два гола в 26-ата и 45-ата минута и даде комфортна преднина на своя тим. 31-годишният черногорски ветеран Марко Баша направи преднината на Лил класическа в 48-ата минута. Явно успокоени от аванса си, домакините допуснаха невероятен срив. Малиецът Седрик Канте върна едно попадение в 79-ата минута. След това дребничкият халф Винсънт Ногейра наказа две груби грешки на противниковата защита и фиксира крайното 3:3 с голове в 84-ата и 87-ата минута.

Въпреки спечелената точка Сошо остана в зоната на изпадащите - 18-и с 34 точки. Толкова има и първият тим над опасната зона – Нанси, който обаче е с по-добра голова разлика. Лил остана пети с 57 точки, колкото има Сен Етиен.