Нефтохимик 2010 победи със 75:68 Дунав 8806 и изравни резултата серията от финалните плейофи на Националната баскетболна лига за жени – 1-1. Вицешампиониките водеха в резултата през почти цялата среща и заслужено стигнаха до крайната победа.

В началото на двубоя Дунав 8806 имаше леко надмощие и поведоха с 13:12, но от там Нефтохимик направи 8 точки срещу едва 2 за съперника и след 10 минути резултата бе 20:15.

Момичетата на Петко Маринов поведоха със седем точки разлика в началото на втъората част, мо Дунав бързо се връна в мача. На почивката резултата бе 42:40 за домакините от Бургас.

След 30 минути в зала „Бойчо Брънзов” домакините имаха аванс от 62:59, а до края на срещата дръгпнаха с още няколко, за да се стигне до крайното 75:68.

Виве Кай-Ребане бе над всички за Нефтохимик 2010 и завърши с 23 точки и 13 борби. Ашли Гейл добави 17 точки и 10 борби. Кристина Сантяго вкара 17 точки, към които прибави 12 борби и 5 отнети топки за Дунав 8806, докато Аманда Джонсън и Мерике Андерсон реализираха 13 и 10 точки.

Третата среща от серията е на 30 април в зала „Дунав” в Русе.