Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Атлетик (Билбао) допусна домакински обрат и загуби от Барселона с 1:2 в среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе последно гостуване за каталунците на легендарния стадион „Сан Мамес”, тъй като от следващия сезон баските се местят на друго съоръжение. Футболистите на Тито Виланова можеше да се поздравят с титлата още тази вечер при успех в Билбао и загуба на Реал в мадридското дерби с Атлетико.

През първото полувреме домакините се възползваха максимално от липсата на Лионел Меси в титулярния състав на гостите и поведоха с гол на Маркел Сусаета (27), възползвал се от извеждащо подаване на Ариц Адурис. Каталунците нямаха никаква идея за завършване на атаките си и логично до почивката не успяха да се доберат до изравнително попадение.

Нещата се промениха коренно след паузата, след като в 59-ата минута Меси се появи в игра на мястото на Шави. Аржентинецът определено раздвижи играта на каталунците, които обърнаха нещата в своя полза в рамките на 120 секунди. Първо самият Меси (67) получи пас от Тиаго Алкантара и след самостоятелен пробив изравни за 1:1, а след това асистира на чилиеца Алексис Санчес (69), донесъл победата на гостите. Последва отпускане в редиците на каталунците и те допуснаха изравняване в самия край, след като Андер Ерера (90) оформи крайното 2:2.

След четвъртия си пореден мач без победа баските са 14-и с актив от 37 точки. Каталунците можеше да станат шампиони още тази вечер при успех в Билбао и загуба на Реал в мадридското дерби с Атлетико, но въпреки това остават убедителни лидери с 85 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
26.04.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Осасуна 2:2
1:0 Андреа Делибашич (7), 1:1 Раул Лое (8), 1:2 Алехандро Арибас (13), 2:2 Пити (55)
Атлетик (Билбао) – Барселона 2:2
1:0 Маркел Сусаета (27), 1:1 Лионел Меси (67), 1:2 Алексис Санчес (69), 2:2 Андер Ерера (90)
27.04.13
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 35 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 123 мача, 38 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия
29.04.13
23:00 ч.
Бетис – Депортиво (Ла Коруня) (Филм +)
Баланс: 39 мача, 10 победи за Бетис, 13 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ