Русия започна убедително участието си на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Стокхолм и Хелзинки. В мач от Група „Н” „сборная” разби Латвия с 6:0.

Евгени Бирюков вкара единственото попадение в първия период. Кой се разписа след 13:03 минути игра. В началото на втората част Берзинш от Латвия беше отстранен до края на мача заради блъскане на Сергей Соин в мантинелата.

Играчите на Зинетула Билялетдинов използваха продължителното си числено предимство и до края на третината вкараха три гола. Точни бяха Евгени Медведев, Александър Радулов и Евгени Рясенски.

В последната третина Иля Ковалчук и Кирил Петров също бяха точни за Русия. Вратарят на „сборная” Иля Бризгалов завърши мача без допуснат гол и с 15 спасяваня.