Фиорентина падна драматично у дома от Рома с 0:1 в мач от 35-ия кръг на италианската Серия „А”. „Виолетовите” от Флоренция на два пъти нацелиха гредата и търсеха повече победата през целия мач, но късметът просто не бе на тяхна страна и Пабло Освалдо (90) донесе победата за „вълците”

Срещата на „Артемио Франки” започна с домакински натиск, който можеше да бъде материализиран в 37-ата минута, но след удар на Стеван Йоветич и намеса на вратаря Богдан Лобонц топката срещна гредата. При спасяването Лобонц счупи носа си и бе заменен принудително на почивката от уругваеца Гойкоечеа.

След почивката Фиорентина натисна още повече, а атаката бе подсилена и от ветерана Лука Тони. Мачът вървеше към нулево равенство, преди да настъпят драматичните последни секунди. Първо "виолетовите" пак нямаха късмет, след като Писаро със силен удар отдалеч нацели страничната греда. Малко след това пък Пянич изпълни корнер пред вратата на домакините и Пабло Освалдо донесе победата за Рома.

След загубата Фиорентина остана на четвърто място с 61 точки и на една от третия Милан който е и с мач по-малко. Рома пък е на пета позиция с 58 пункта.

Баланс: 137 мача, 40 победи за Наполи, 31 равенства, 66 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия „А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ