Манчестър Сити победи Уест Бромич с 1:0 в отложен мач от 33-я кръг на Висшата лига. Домакините почнаха без по-голямата част от титулярите си. Мениджърът на Сити Роберто Манчини им даде почивка заради предстоящия финал за Купата на Англия срещу Уигън. За разлика от последния мач със Суонси, специалистът направи общо осем смени, като запази в основния си състав Джо Харт, Самир Насри и Джеймс Милнър.

"Дроздовете" имаха известно териториално надмощие в началото, но пък допуснаха още при първата си по-сносна атака домакините да открият резултата. В 35-ата минута Карлос Тевес се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на противниковата защита, проби по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там най-съобразителен се оказа таранът Един Джеко, който стреля без подготовка и опъна мрежата от воле за 1:0.

Секунди преди почивката гостите можеха да изравнят, след като Ромелу Лукаку се измъкна зад гърба на Майка Ричардс, излезе очи в очи с Джо Харт, но вратарят излезе навреме и предотврати опасността.

След почивката Уест Бромич имаше надмощие, но без реален резултат. Питър Одемвинге пропиля най-добрите шансове за гол и така Сити грабна трите точки.