Канада разгроми Беларус с 4:1 (0:2, 0:1, 0:1) в мач от груповата фаза на Световното първенство по хокей на лед. О'Райли откри в 11-ата минута, а Лейд покачи 5 по-късн Семкос направи преднината на “кленовите листа” класическа в 25-ата минута, а Жиру вкара за 4:0 в 42-ата. До края остана време само за почетен гол за беларусите, който беше дело на Ефименко (55).

В дербито на кръга Русия падна от Финландия с 2:3 (0:1, 1:2, 1:0). Петри Контиола откри за фините още в 3-ата минута, но Александър Радулов изравни в 23-ата. Отново Контиола (27) и Юхамати Аалтонен (36) осигуриха комфортна преднина за Финландия, преди Иля Ковалчук (58) да фиксира крайното 2:3. Това беше второ поражение за руснаците след това от Франция с 1:2 навръх Деня на победата – 9 май.