Олимпик (Марсилия) победи Тулуза с 2:1 в мач от 36 кръг на Лига 1. С този успех марсилци си гарантираха място в тройката и участие в Шампионската лига.

Андре Айю вкара и двата гола за победата на домакините. Ганаецът откри резултата точно преди почивката, а в 62-ата удвои. Еден бен Басат върна едно попадение за Тулуза осем минути преди края.

С този успех Олимпик (Марсилия) се доближи на 4 точки от лидера ПСЖ, който има мач по-малко. Марсилци водят със 7 точки пред третия Олимпик (Лион) и с 10 пред четвъртия Лил.

Първите две места в Лига 1 дават право на участие в групите на Шампионската лига, а третата позиция гарантира участие в квалификациите. В неделя ПСЖ може да си гарантира шампионстката титла два кръга преди края, ако победи Олимпис (Лион) като гост.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 36 КРЪГ
От 10 май (петък)
Лил – Реймс 3:0
От 11 май (събота)
Олимпик (Марсилия) – Тулуза 2:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 11 май (събота): Аячо – Троа, Бордо – Нанси, Бастия – Монпелие, Брест – Сошо, Валансиен – Рен
На 12 май (неделя): Лориен – Сент Етиен, Евиан – Ница, Олимпик (Лион) – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 74, 2.Олимпик (Марсилия) 70, 3.Олимпик (Лион) 63,     4.Лил 60, 5.Ница 60 и др.