Ювентус направи домакинско 1:1 с Каляри в мач от 37 кръг на Серия “А” и загуби възможността да подобри рекорда на Серия “А” по спечелени точки в рамките на един сезон. Най-доброто постижение принадлежи на “бианконерите” от сезон 2005/06, когато под ръководството на Фабио Капело триумфираха с 91 точки. Впоследствие титлата беше отнета заради скандала “Калчополи”.

Преди началото на мача играчите на Ювентус, които преди седмица си осигуриха шампионския трофей в Серия “А”, излязоха на терена със собствените си деца, облечени в малки екипи на Ювентус. Равенството сложи край на серията на “Старата госпожа” от 9 поредни победи в първенството.

Виктор Ибарбо даде аванс на Каляри в 12-ата минута след впечатляващ индивидуален гол. Той се промъкна покрай Клаудио Маркизио и Андреа Бардзали, за да прати топката под плонжа на Марко Сторари. Резервата Мирко Вучинич изравни в 61-ата минута.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 27 КРЪГ
11.05.13
19:00 ч.
Ювентус – Каляри 1:1
0:1 Виктор Ибарбо (12), 1:1 Мирко Вучивич (61)
155 мача, 71 победи за Милан, 45 равенства, 39 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК