Бастия си гарантира оцеляване в Лига 1, след като в мач от 36 кръг се наложи с 3:1 над Монпелие. Клаудио Бовю даде аванс на корсиканците в 10-ата минута, а Джон Утака изравни в 31-ата. Само минута по-късно Антони Модест върна аванса на домакините преди да се разпише отново три минути преди края.

Брест изпадна практически изпадна от елита след домакинската загуба с 0:2 от Сошо. Слоан Приват вкара и двата гола за гостите, които си гарантираха оцеляването в Лига 1. Брест, който няма победа вече 9 поредни мача има само теоретични шансове да остане в елита.

Троа записа втора поредна победа и запази шансове да остане в Лига 1, след като се наложи с 1:0 над Аячо. Единственото попадение в мача беше реализирано от Флориан Жаржат в 17-ата минута.

Нанси не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като допусна домакинска загуба с 2:3 от Бордо. “Жирондинците” губеха с 0:2 в резултата, но стигнаха до обрат и Шейк Диабате вкара победния гол в 85-ата минута.

Валансиен записа домакинска победа с 4:1 над Рен и го измести от 12-ото място в класирането. Двата тима не са замесени в борбата за оцеляване.

На 12 май (неделя): Лориен – Сент Етиен, Евиан – Ница, Олимпик (Лион) – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 74, 2.Олимпик (Марсилия) 70, 3.Олимпик (Лион) 63, 4.Лил 60, 5.Ница 60 и др.