Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Атлетико (Мадрид) загуби у дома от новия шампион на Испания Барселона с 1:2 в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион. Преди срещата „дюшекчиите” направиха шпалир в чест на каталунците, които от снощи са шампиони, след като Реал (Мадрид) не успя да победи като гост Еспаньол (1:1). Възстановилият се от контузия Лионел Меси пък започна като титуляр и бе в атаката на гостите заедно с Кристиан Тейо и Алексис Санчес.

Срещата на „Висенте Калдерон” започна равностойно с пропуски и пред двете врати. Първо голмайсторът на домакините Радамел Фалкао стреля слабо и ударът му бе спасен от Хосе Мануел Пинто, а малко по-късно и Лионел Меси и Кристиан Тейо от гостите пропуснаха. В заключителните секунди на полувремето само късметът спаси „дюшекчиите” след фалцов удар на Тейо, след който топката мина на сантиметри от гредата. Три минути преди почивката пък Даниел Алвеш напусна с контузия и на негово място се появи Марк Бартра.

След паузата Атлетико и грешка в защитата на Барса позволи на Габи да изведе Радамел Фалкао (51), който напредна и останал сам срещу вратаря Пинто не сгреши за 1:0. Отговорът на каталунците дойде чрез Алексис Санчес (73), който изравни за 1:1 след двойно подаване със Сеск Фабрегас. В 80-ата минута пък Давид Вийя стреля неточно по посока на вратата, но Габи реши да играе с нея и доста нескопосано си вкара автогол за крайното 1:2.

С успеха си Барселона събра 91 точки на върха. Атлетико пък остава на трето място със 71 спечелени точки до момента.

Атлетик (Билбао) – Майорка 2:1
1:0 Ариц Адурис (9), 2:0 Фернандо Йоренте (79), 2:1 Джовани дос Сантос (81)
Еспаньол – Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Кристиан Стуани (23), 1:1 Гонсало Игуаин (58)
12.05.13
13:00 ч.
Райо Валекано – Валенсия 0:4
1:0 Солдадо (28-д), 2:0 Солдадо (34), 3:0 Гуардадо (62), 4:0 Валдес (90)
Атлетико (Мадрид) – Барселона 1:2
1:0 Радамел Фалкао (51), 1:1 Алексис Санчес (73), 1:2 Габи (80-авт.)
Баланс: 31 мача, 13 победи за Реал Сосиедад, 5 равенства, 13 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ