Сензацията на световното първенство по хокей на лед в Стокхолм и Хелзинки Швейцария продължава силното си представяне. “Часовникарите” се класираха на полуфиналите, след като записаха успех с 2:1 над Чехия.

Денис Холенщайн даде аванс на Швейцария още в 6-ата минута на мача, а Роман Йози удвои в средата на втората част при числено предимство на тима си.

Чехите върнаха едно попадение шестата минута на третия период при числено предимство, но до края на мача не успяха да стигнат до нов гол, въпреки че в последните минути замениха вратаря си Онджей Павелец с шести полеви играч.

На полуфиналите Швейцария ще играе срещу САЩ, който по-рано днес разгроми Русия с 8:3. След осмата си поредна победа "часовникарите" стигнаха до първо участие на полуфинал от 1998 г. насам.