Байерн завърши по шампионски сезона в Бундеслигата, след като в мач от последния 34 кръг обърна Борусия (Мьонхенгладбах) за успеха с 4:3. Франк Рибери вкара хеттрик.

Още в първите 10 минути паднаха четири гола. Мартин Щранцъл и Майк Ханке се разписаха за домакините в първите 5 минути, а в 7-ата Хави Мартинес върна едно попадение. Ховарт Нортвейт направи 3:1 за „кончетата“ в 10-ата.

Девет минути по-късно Франк Рибери намали, а в рамките на шест минути през втората част французинът оформи своя хеттрик. Той беше точен в 53-ата и 59-ата минута.

По този начин Байерн завърши сезона без загуба като гост. Единственото поражение на баварците беше от Байер (Леверкузен) в Мюнхен. Успехът повдигна самочувствието на Байерн преди предстоящия след седмица финал на Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд).

„Жълто-черните“ пък записаха домакинска загуба с 1:2 от Хофенхайм. Успехът позволи на гостите да заемат 16-о място в класирането, което им дава право на участие в бараж за запазване на мястото си в Бундеслигата. Съперник в този плейоф ще бъде третият от Втора Бундеслига Кайзерслаутерн.

Роберт Левандовски даде аванс на Борусия в 6-ата минута, но гостите обърнаха с два гола от дузпи в края на мача. Сеяд Салихович се разписа два пъти при изпълнението на 11-метровите наказателни удари.

Успехът на Хофенхайм обрече Фортуна (Дюселдорф) на изпадане след само един сезон в елита. Тимът от Дюселдорф загуби с 0:3 гостуването си на Хановер след два гола на Дидие Я Конан.

Аутсбург победи опашкаря Гройтер Фюрт с 3:1 и си гарантира оставането в Бундеслигата.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 34 КРЪГ
18.05.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Хофенхайм 1:2
1:0 Роберт Левандовски (6), 1:1 Сеяд Салихович (77-дузпа), 1:2 Сеяд Салихович (82-дузпа)
18.05.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 3:4
1:0 Мартин Щранцъл (4), 2:0 Майк Ханке (5), 2:1 Хави Мартинес (7), 3:1 Ховард Нордвейд (10), 3:2 Франк Рибери (19), 3:3 Франк Рибери (53), 3:4 Франк Рибери (59)
18.05.13
16:30 ч.
Щутгарт – Майнц 2:2
0:1 Чинеду Еде (17), 1:1 Свен Веткло (23-автогол), 2:1 Артур Бока (33), 2:2 Николай Мюлер (42)
18.05.13
16:30 ч.
Хановер – Фортуна (Дюселдорф) 3:0
1:0 Маме Бирам Диуф (36), 2:0 Дидие Я Конан (61), 3:0 Дидие Я Конан (76)
18.05.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Вердер 3:2
0:1 Кевин де Бруйне (37), 1:1 Пер Нилсон (62), 2:1 Себастиан Полтер (81), 3:1 Томаш Пекхарт (88), 3:2 Кевин де Бруйне (89)
18.05.13
16:30 ч.
Фрайбург – Шалке 04 1:2
0:1 Юлиан Дракслер (20), 1:1 Йонатан Шмид (54), 1:2 Юлиан Шустер (58-автогол)
18.05.13
16:30 ч.
Аугсбург – Гройтер Фюрт 3:1
1:0 Тобиас Вернер (30), 2:0 Ян-Ингвар Карлсен-Бракер (55), 2:1 Флориан Тринкс (62), 3:1 Дон Вон Джи (75)
Айнтрахт (Франкфурт) – Волфсбург 2:2
0:1 Ян Полак (8), 0:2 Диего (19), 1:2 Александър Майер (36-дузпа), 2:2 Рикардо Родригес (90-автогол)

СТАТИСТИКА И КРАЙНО КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК