Сензацията Швейцария се класира на финал на световно първенство по хокей на лед за първи път от 1935 г., след като в Стокхолм победи САЩ с 3:0.

Осмият пореден успех на „часовникарите“ дойде след силна игра на вратаря Рето Бера, който направи 29 спасявания. Швейцарците отправиха 18 удара през първата третина, но не успяха да пробият вратаря Джон Гибсън.

Нино Нидерайтер откри резултата в средата на втората част. 10 минути преди края на мача Джулиън Уокър се възползва от грешка на защитата и удвои. 19 секунди преди края Зури оформи крайния резултат с гол на празна врата.

На финала на световното първенство утре Швейцария ще играе срещу Швеция. Достигането до решителния тим за титлата означава, че „часовникарите“ ще вземат първия си медал от планетарен шампионат от 60 години насам.