ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Тригодишната ера на Жозе Моуриньо начело на Реал (Мадрид) завърши с победа с 4:2 над Осасуна в мач от 38 кръг на Примера дивисион.

Преди началото на мача Специалния излезе последен от тунела и получи противоречиво посрещане от феновете на „белия балет“. Част от тях го освиркаха, а други го аплодираха.

Гонсало Игуаин откри резултата за Реал (Мадрид) в 35-ата минута, а пет минути по-късно Майкъл Есиен удвои, след като с глава засече центриране на Месут Йозил от корнер.

През този сезон Есиен игра в Кралския клуб под наем от Челси, а през следващия най-вероятно отново ще се състезава под ръководството на Жозе Моуриньо, но този път в английския тим.

Осасуна успя да изравни след почивката. Роберто Торес се разписа в 53-ата минута след асистенция на Тимор, а 10 минути след това Алваро Сехудо се разписа с глава за 2:2.

В 70-ата минута Карим Бензема отново даде аванс на Реал (Мадрид) след самостоятелна акция. Четири минути преди края френският национал асистира и за попадението на Хосе Кайехон.

„Белият балет“ завърши сезона на второ място в класирането с 85 точки. Ако Барселона тази вечер победи Малага, каталунците ще финишират сезона с 15 точки аванс пред големия враг.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 38 КРЪГ
01.06.13
18:00 ч.
Реал (Мадрид) – Осасуна 4:2
1:0 Гонсало Игуаин (35), 2:0 Майкъл Есиен (38), 2:1 Роберто Торес (53), 2:2 Алваро Сехудо (63), 3:2 Карим Бензема (70), 4:2 Хосе Кайехон (86)
22:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 63 мача, 28 победи за Депортиво (Ла Коруня), 15 равенства, 20 победи за Реал Сосиедад
Сарагоса – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 111 мача, 33 победи за Сарагоса, 31 равенства, 47 победи за Атлетико (Мадрид)
Райо Валекано – Атлетик (Билбао)
Баланс: 27 мача, 7 победи за Райо Валекано, 7 равенства, 13 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ