Бразилия победи Франция с 3:0 в контролна среща, играна в Порту Алегре. Това беше едва втори успех за “селесао”, откакто Луис Фелипе Сколари пое тима през ноември. Оттогава Бразилия изигра 7 мача, в които записа 4 равенства. Точни за успеха над “петлите” бяха Оскар, Ернанес и Лукас Моура.

Плеймейкърът на Челси Оскар откри резултата в 54-ата минута, когато получи топката от Фред и с удар по земята би в близкия ъгъл на вратаря Юго Льорис. В 85-ата минута Ернанес удвои при контраатака, при която Неймар свали центриране отдясно и футболистът на Лацио вкара топката с помощта на левия страничен стълб. В добавеното време Лукас Моура беше точен от дузпа.

С този успех Бразилия спря 21-годишната си серия без победа над Франция. “Селесао” победи бивш световен шампион за първи път от близо 4 години. На 15 юни Бразилия играе с Япония в мача на откриването на Купата на Конфедерациите. Двубоят ще се играе в столицата Бразилия. Петкратните световни шампиони спечелиха турнира в ЮАР през 2009 г.

Бразилия - Франция 3:0
1:0 Оскар (54), 2:0 Ернанес (84), 3:0 Лукас Моура (90+2-дузпа)

Бразилия: Жулио Сезар, Даниел Алвес, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Луис Густаво (80-Ернанес), Паулиньо (87-Данте), Оскар (65-Фернандо), Неймар (89-Бернард), Хълк (65-Лукас Моура), Фред (71-Жо)

Франция: Юго Льорис, Матийо Дебюши, Адил Рами, Мамаду Сако, Жереми Матийо, Йоан Кабай (82-Бафетимби Гомис), Жозуа Гилавоги, Блез Матуиди (70-Клеман Грение), Матийо Валбуена (70-Александър Лаказет), Карим Бензема (71-Оливие Жиру), Дмитри Пайе