Ивелин Попов игра цял мач за Кубан (Краснодар) при равенството 1:1 с Рубин (Казан). Двубоят беше от 1-ия кръг на руската Премиер лига, като любопитното е, че от 3 изиграни срещи до момента през новия сезон, и трите приключиха наравно. По-рано днес Динамо (Москва) и Волга направиха 2:2, а при същия резултат приключи и Анжи - Локомотив (Москва).

Попето и компания само могат да съжаляват, че не стартираха с победа, тъй като Рубин игра с човек по-малко цялото второ полувреме. Малко преди почивката изгонен с червен картон беше Александър Рязанцев, но въпреки това гостите от Казан не се пречупиха и си тръгнаха с точка от Краснодар.

Рубин дори поведе в резултата в 71-ата минута чрез Роман Еременко, но малко след това Арас Йозбилис показа, че неслучайно е желан от Монако и с перфектно изпълнен фаул донесе точката на Кубан - 1:1.

На 16 юли (вторник), 16:00 часа: Амкар – Том
На 16 юли (вторник), 18:30 часа: Криля советов – Спартак (Москва)
На 17 юли (сряда), 16:30 часа: Урал – ЦСКА (Мосва)
На 17 юли (сряда), 19:00 часа: Краснодар - Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.Анжи 1 т., 2.Динамо (Москва) 1 т., 3.Локомотив (Москва) 1 т., 4.Волга 1 т., 5.Рубин (Казан) 1 т., 6.Кубан (Краснодар) 1 т. и др.