Саутхемптън стигна до домакинско равенство 1:1 срещу Съндърланд в мач от 2 кръг на Висшата лига след гол на Хосе Фонте две минути преди края.

„Черните котки“ взеха ранен аванс още в третата минута след гол с глава. Гостите бяха на път да стигнат до първата си победа за сезона, след като Джей Родригес и Рики Ламбърт направиха пропуски за Саутхемптън.

„Светците“ успяха да изравнят в 88-ата минута, когато Фонте с глава засече центриране на Джеймс Уорд-Праус от пряк свободен удар.

Силната игра на вратаря Бен Фостър беше в основата на измъкнатата точка от страна на Уест Бромич като гост на Евертън. Двата тима завършиха при нулево равенство на „Гудисън Парк“.

Фостър на два пъти спря удари на Стивън Пиенаар и Кевин Мираляс, а освен това попречи на Сиймъс Коулмън, Рос Бракли и Маруан Фелаини да се разпишат.

Тим Хауърд спаси удара на Джеймс Морисън при едно от малкото голови положения за „дроздовете“. В края на мача Фелаини и Коулман удариха греди.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
24.08.13
14:45 ч.
Фулъм – Арсенал 1:3
0:1 Оливие Жиру (14), 0:2 Лукас Подолски (41), 0:3 Лукас Подолски (68), 1:3 Дарън Бент (77)
24.08.13
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас
Баланс: 46 мача, 15 победи за Сток Сити, 11 равенства, 20 победи за Кристъл Палас
Саутхемптън – Съндърланд 1:1
0:1 Емануеле Джакерини (3), 1:1 Хосе Фонте (88)
Манчестър Юнайтед – Челси (Нова ТВ)
Баланс: 142 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.