Амкар (Перм) спечели с 2:1 мача си със Спартак (Москва) от 6-ия кръг на руския шампионат. За домакините играха четиримата българи - Петър Занев, Благой Георгиев, захари Сираков и Георги Пеев, докато за Спартак излезе бившият защитник на ЦСКА Жоао Карлос.

Георги Пеев откри резултата в 17-ата минута след пас от дясно и техничен прехвърлящ удар. Няколко минути след началото на втората част Петър Занев не се намеси много добре при контраатака на Спартак и позволи на московчани да изравнят с попадение на Яковлев.

Амкар все пак стигна до победата с 2:1 в 66-ата минута, когато Якубко достигна до топката и сам срещу вратаря на Спартак го преодоля. С тази победа Амкар вече е на шесто място с 9 точки, докато Спартак е четвърти с 11.

На 26 август (понеделник): Локомотив (Москва) – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 14 точки, 2.Ростов 13 т., 3.Зенит 11 т., 4.Спартак (Москва) 11 т., 5.Локомотив (Москва) 10 т. и др.