Борусия (Мьонхенгладбах) разби у дома Вердер (Бремен) с 4:1 в среща от четвъртия кръг на германската Бундеслига. През първата част падна едно и попадение и то бе дело на венецуелският национал Хуан Аранго (36) след пас на швейцарския национал Гранит Джака за 1:0. След почивката бразилецът Рафаел (53) направи добавка след изстрел на Янчке и покачи на 2:0, но в 69-ата минута Хавард Нордвайт си отбеляза автогол и намали на 2:1. Макс Крузе (74) и Патрик Херман (85) обаче оформиха крайното 4:1, асистирайки за попаденията си. С този успех „жребците” събраха 6 точки се изкачиха на осма позиция във временното класиране. Вердер е девети също с 6 пункта, но по-слаба голова разлика.

Хамбургер записа първа победа за сезона, срязявайки у дома новака Айнтрахт (Брауншвайг) с 4:0. Точни за успеха на „червените шорти” бяха Рафаел ван дер Ваарт (7), Жак Зуа (17) и Хакан Калханоглу (80, 90+1). Така Хамбургер събра 4 точки и се изкачи на 12-о място, докато „лъвовете” от Брауншвайг остават здраво закотвени на дъното без актив.

Волфсбург пък нанесе първа загуба на Херта за сезона, побеждавайки берлинчани с 2:0 на свой терен. Голмайстори за успеха на „вълците” бяха хърватският нападатател Ивица Олич (42) и бразилският плеймейкър Диего (45+2-дузпа). След победата си отборът от града на Фолксваген се изкачи до осма позиция с 6 точки. „Старата дама” от Берлин е на шеста позиция със 7 пункта.

Кризата в Нюрнберг продължава и франките загубиха у дома от Аугсбург с 0:1. Успехът за швабите дойде с късен гол на Кевин Фогт (84). Така те събраха 6 точки и се изкачиха на 10-о място. Нюрнберг продължава да чака първа победа за сезона и е на 15-а позиция с едва 2 пункта на сметката си.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
27.08.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байерн 1:1
0:1 Джердан Шакири (33), 1:1 Николас Хьофер (88)
31.08.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 4:1
1:0 Хуан Аранго (36), 2:0 Рафаел (53), 2:1 Хавард Нордвайт (69-авт.), 3:1 Макс Крузе (74), 4:1 Патрик Херман (85)
31.08.13
16:30 ч.
Хановер – Майнц 4:1
0:1 Николай Мюлер (12), 1:1 Маме Диуф (31), 2:1 Артур Собиех (37), 3:1 Дидие Я Конан (80), 4:1 Едгар Приб (83)
31.08.13
16:30 ч.
Волфсбург – Херта 2:0
1:0 Ивица Олич (42), 2:0 Диего (45+2-дузпа)
Хамбургер – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:0
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (7), 2:0 Жак Зуа (17), 3:0 Хакан Калханоглу (80), 4:0 Хакан Чалханоглу (90+1)
31.08.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 58 мача, 14 победи за Шалке 04, 18 равенства, 26 победи за Байер (Леверкузен)
01.09.13
16:30 ч.
Щутгарт – Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 10 мача, 5 победи за Щутгарт, 4 равенства, 1 победи за Хофенхайм
01.09.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 27 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 16 равенства, 37 победи за Борусия (Дортмунд)