Фиорентина загуби първите си точки за този сезон, след като в мач от 3 кръг на Серия “А” направи домакинско 1:1 с Каляри. Денят не беше добър за “виолетовите”, които завършиха мача с 10 души, а Хуан Куардадо и Марио Гомес получиха контузии.

В 71-ата минута Фиорентина откри резултата. Алберто Акуилани центрира за Джузепе Роси, но топката беше отклонена и Борха Валеро я посрещна на точката за изпълнение на дузпа и я прати във вратата.

Домакините вече усещаха минималната победа, когато в последната минута Маурисио Пиния се разписа с глава след центриране на Ибарбо. В добавеното време “виолетовите” претендираха за дузпа за фаул срещу Роси, а при протестите Давид Писаро получи червен картон.

Така Каляри измъкна точка при гостуването си във Флоренция, на продължава да няма победа на “Артемио Франки” от 1972 г. насам. Оттогава сардинците са постигали като гост на Фиорентина четири равенства и 22 загуби.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 3 КРЪГ
14.09.13
19:00 ч.
Интер – Ювентус 1:1
1:0 Мауро Икарди (73), 1:1 Артуро Видал (75)
14.09.13
21:45 ч.
Наполи – Аталанта 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (71), 2:0 Хосе Мария Кайехон (81)
14.09.13
21:45 ч.
Торино – Милан 2:2
1:0 Данило Д'Амброзио (47), 2:0 Алесио Черчи (71), 2:1 Съли Мунтари (87), 2:2 Марио Балотели (90+4-дузпа)