Киево записа първа победа от началото на сезона, а в друга среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А” Каляри се издъни на свой терен и загуби две точки.

Киево надви Удинезе с 2:1 на своя „Марк Антонио Бентегоди” във Верона за първия си успех този сезон. Гостите от Удине поведоха с ранен гол на Майкосуел (1), но „летящите магаренца” бързо изравниха чрез Серджио Пелисиер (13), възползвал се от асистенция на Фрей. Още до почивката домакините от Верона обърнаха „фриуланите”, след като Палоски асистира на Лука Ригони (40) за 2:1. След почивката нови попадения не паднаха и Киево се поздрави с трите точки, след спечелването на които има в актива си вече 4 и е на 13-а позиция във временното класиране. Удонезе е на 11-о място също с 4 пункта, но по-добра голова разлика.

В същото време Каляри се издъни у дома срещу Сампдория, с който поделиха точките след зрелищно 2:2. Домакините от Сардиния поведоха с гол на Албин Екдал (26) след пас на Пиниля и дълго време се виждаха победители, но в самия край Маноло Габиадини (89) изравни за 1:1. В добавеното време отборите си размениха по още един гол. Първо Даниеле Конти (90+1) отново даде преднина на домакините, а Лоренцо де Силвестри (90+3) донесе точката на „моряците” от Генуа. След равенството Каляри е на 10-място с 5 точки, докато Сампдория се изкачи на 17-а позиция с 2 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
21.09.13
19:00 ч.
Каляри – Сампдория 2:2
1:0 Албин Екдал (26), 1:1 Маноло Габиадини (89), 2:1 Даниеле Конти (90+1), 2:2 Лоренцо де Силвестри (90+3)