Рома победи Лацио с 2:0 в среща от 4-ия кръг на Серия "А". Домакините играха много по-добре през цялата среща и заслужено триумфираха.

Срещата започна напрегнато и двата тима заложиха на единоборствата. Първата възможност за гол дойде в 14-ата минута, когато Де Роси стреля към вратата на Лацио. "Орлите" отвърнаха с пряк свободен удар на Сиани, преминал покрай вратата. Минути по-късно Рома отново пропусна, чрез Жервиньо, който не успя да се възползва след пряк свободен удар на капитана Франческо Тоти.

Лацио пропусна да удари съперника в 50-ата минута, но Ернанес удари гредата зад Де Санктис. Малко след това и Сиани бе близо до гол, но не успя, а минута по-късно Де Роси стреля встрани от гредата с глава.

Домакините от Рома успяха да отбележат в 61-ата минута, когато Балзарети засече центриране след пробив на Тоти и от въздуха вкара за 1:0. Десет минути след гола Рома пропусна да удвои, но ударът на Тоти бе спасен.

Лацио остана с човек по-малко в 81-ата минута, когато появилият се в 76-ата минута Андре Диас получи червен картон. Вратарят на Лацио спаси тима си за пореден път в 83-ата минута след удар от дистанция на Ляич.

Сърбинът все пак вкара в даденото от рефера продължение, когато бе съборен в наказателното поле на Лацио и вкара отсъдената дузпа.

Рома излезе временно начело в класирането с 12 точки, но с мач повече от Наполи. Интер е с 10 на втората позиция. Лацио остана извън топ 6 с 6 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
21.09.13
19:00 ч.
Каляри – Сампдория 2:2
1:0 Албин Екдал (26), 1:1 Маноло Габиадини (89), 2:1 Даниеле Конти (90+1), 2:2 Лоренцо де Силвестри (90+3)
21.09.13
19:00 ч.
Киево – Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (1), 1:1 Серджио Пелисиер (13), 2:1 Лука Ригони (40)
21.09.13
21:45 ч.
Дженоа – Ливорно 0:0
22.09.13
13:30 ч.
Сасуоло – Интер 0:7
0:1 Паласио (7), 0:2 Тайдер (23), 0:3 Пусино (33-авт), 0:4 Алварез (53), 0:5 Милито (63), 0:6 Камбиасо (75), 0:7 Милито (83)