Лион се върна към победите след три мача без успех. Домакините спечелиха с 3:1 Нант в мач от шестия кръг на Лига 1. "Канарчетата" откриха резултата в 24-ата минута с попадение на младата си надежда Жордан Верету. Само 180 секунди по-късно обаче Бафетимби Гомис отбеляза първия си гол за сезона и изравни. През втората част Клеман Грение даде преднина на "хлапетата", а Джими Бриан оформи крайното 3:1.

Ница ознаменува по най-добрия начин откриването на новия си стадион "Алианц Ривиера". "Орлетата" разбиха с 4:0 Валансиен. Автори на попаденията бяха четирима различни футболисти - Дарио Цвитанич, Ерик Ботеак, Кристиан Брюлс и Алекси Босети. Първият гол на новия стадион, на който ще се играят мачове от Евро 2016, бе дело на Дарио Цвитанич от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бенжамен Ангуа. Малко преди почивката Фабрис Абриел подаде на Ерик Ботеак на празна врата за 2:0. През втората част паднаха два нови гола. Първо Брюлс направи 3:0, а малко след това резервата Босети оформи крайното 4:0./БЛИЦ

ПСЖ – Монако

Класиране след 6 кръг: 1.Монако 13 точки (мач по-малко), 2.Сент Етиен 12, 3.ПСЖ 11, 4.Марсилия 11, 5.Ница 11 и други.