Наполи спечели с 2:1 гостуването на Милан в мач от 4-ия кръг на Серия "А". По този начин Рафаел Бенитес и футболистите му дадоха заявка за спечелването на Скудетото, като тимът е на върха с пълен актив от 12 точки, колкото има и Рома, докато "росонерите" вече са далеч от първото място. С едва 4 спечелени точки от 4 мача Милан заема 11-ата позиция.

Още в 6-ата минута Наполи поведе на "Сан Сиро" чрез Мигел Бритос. В 54-ата Гонсало Игуаин удвои преднината на гостите, които прекъсната дългогодишната черна серия в Милано. Наполи не беше побеждавал “росонерите” като гост от времето на Диего Армандо Марадона на 13 април през 1986 година, когато надделяват отново с 2:1, след което последват 10 загуби и 9 равенства.

Голям принос за успеха тази вечер имаше и Хосе Рейна, който спаси всичко възможно, а освен това влезе в историята, като първият вратар, отразил дузпа на Марио Балотели. Това се случи в 60-ата минута, когато звездата не успя да го преодолее и да намали до 1:2. Балотели все пак вкара, като в 1-ата минута на добавеното време наказа Рейна, но за изравнително попадение вече нямаше време.

След края на срещата изнервеният Супер Марио показа буйния си нрав, за което получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Лука Банти, което го вади от игра за гостуването на Болоня в следващия кръг.

AC Milan 1-2 Napoli (Highlights) 22... by ourmatch

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
21.09.13
19:00 ч.
Каляри – Сампдория 2:2
1:0 Албин Екдал (26), 1:1 Маноло Габиадини (89), 2:1 Даниеле Конти (90+1), 2:2 Лоренцо де Силвестри (90+3)
21.09.13
19:00 ч.
Киево – Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (1), 1:1 Серджио Пелисиер (13), 2:1 Лука Ригони (40)
21.09.13
21:45 ч.
Дженоа – Ливорно 0:0
22.09.13
13:30 ч.
Сасуоло – Интер 0:7
0:1 Паласио (7), 0:2 Тайдер (23), 0:3 Пусино (33-авт), 0:4 Алварез (53), 0:5 Милито (63), 0:6 Камбиасо (75), 0:7 Милито (83)