Манчестър Сити размаза Уигън с 5:0 в мач от 3-ия кръг за Купата на лигата. По този начин “гражданите” взеха частичен реванш за сензационната загуба във финала за ФА Къп през миналия сезон.

Само преди три дни домакините разгромиха с 4:1 и големия враг Манчестър Юнайтед и атмосферата на „Етихад” бе страхотна.
В 28-ата минута Йоветич пусна за Лопес, който уцели напречната греда.

В 33-ата минута отново Йоветич подаде на Фернандиньо, а бразилецът изведе Един Джеко за 1:0. След почивката надмощието на домакините стана тотално. Майка Ричарс проби отдясно и центрира. Йоветич малко случайно вкара дебютния си гол пред домашна публика за Сити – 2:0.

Яя Туре от пряк свободен удар четвърт час преди края се разписа за 3:0. В 83-ата минута пък Милнър центрира отляво и след рикошет Йоветич от почти невъзможно малък ъгъл вкара над притичалия Лий Никълс за 4:0.

Броени секунди по-късно Хесус Навас вкара първия си гол за Сити и оформи крайното 5:0.

Останалият без мениджър Съндърланд надви Питърбро с 2:0. Италианският национал Емануеле Джакерини откри в 32-ата минута, а французинът Валентин Роберже покачи в 74-ата.