Българският национал Александър Тонев и Астън Вила претърпяха тежко домакинско поражение с 0:4 от Тотнъм в мач от трети кръг на Купата на Лигата на Англия.

С два гола и асистенция за “шпорите” се отличи Джърмейн Дефоу, а Тонев игра 82 минути за “виланите” и беше заменен от Калъм Робинсън.

Дуфоу даде аванс на гостите точно преди почивката, когато оползотвори хубав пас на Люис Холтби. Английският национал оформи и крайния резултат в последната минута след нова асистенция на Холтби.

Бразилецът Паулиньо беше точен в 49-ата минута, а асистенцията отново беше на германеца Холтби. Насер Шадли беше точен в 86-ата минута след подаване на Дефоу.

В началото на втората част от Астън Вила имаха претенции за дузпа заради фаул на Ян Вертонген срещу Никлас Хелениус.

Джърмейн Дефоу е вкарал по два гола във всеки от трите си мача, в които е започнал като титуляр през този сезон – Динамо (Тбилиси), Тромсьо и Астън Вила.