Шампионът на Холандия Аякс разгроми само за едно полувреме новака Го Ахед Ийгълс с 6:0 в мач от осмия кръг на Ередивизи и се изкачи на второ място във временното класиране.

През първата част грандът от Амстердам изненадващо не успя да вкара гол на „орлите” от град Девентер, но след почивката футболистите на Франк де Бур се развихриха и нанизаха 6 безответни гола във вратата на противника. Разгромният успех започна с автотогол на Ван дер Линден в 48-ата минута, а само 5 минути по-късно резултатът вече беше 4:0 след попадения на Лесли де Са (50) и Колбейн Сигторсон (52, 53). Останалите два гола бяха дело на Лерин Дуарте (64) и капитана Сим де Йонг (69).

След успеха си Аякс се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 14 точки. Лидер е ПСВ Айндховен с 15 пункта. Го Ахед Ийгълс е на 15-а позиция с 9 пункта.