Aтлетико (Мадрид) пропиля отлична възможност да оглави класирането в Примера дивисион, след като Барселона направи 0:0 при гостуването си на Осасуна. В срещата си от 9-ия кръг обаче Диего Симеоне и момчетата му не взеха нищо от Еспаньол, отстъпвайки с 0:1. Така каталунците останаха еднолично на върха с 25 точки, докато "дюшекчиите" имат 24 в актива си.

Единственото попадение в мача на "Корнея-Ел Прат" беше автогол на стража на Атлетико (Мадрид) Тибо Куртоа. В 53-ата минута стражът се опита да избие с крак центрирана отляво топка, но вместо това я отклони в мрежата си - 1:0.

Преди почивката двубоят беше равностоен и без почти никакви интересни ситуации пред двете врати. Все пак, Атлетико можеше да поведе, но удар на Коке срещна гредата, а в 45-ата минута Диего Коща стреля слабо от добра позиция. В началото на втората част Куртоа направи чудесно спасяване, но малко по-късно имаше нещастието да си отбележи автогол, който сериозно наклони везните в полза на домакините. Те веднага се прибраха в половината си, а Симеоне заигра ва банк, след като пусна Арда Туран, Кристиан Родригес и Адриан Лопес.

Пред "дюшекчиите" се откриха няколко възможности за изравняване, като в 66-ата минута попадение за Атлетико правилно беше отменено заради засада. След това пък Диего Коща пропусна да отбележи от добра позиция. Бразилецът беше изведен на скорост от Давид Вия, но стреля в аут.

Домакините запазиха крехкия си аванс до края на двубоя и с прибавените 3 точки събраха 14 в актива си. Така Еспаньол се изкачи до 5-ото място в Примера дивисион.

Атлетико (Мадрид) пък направи първата си грешна стъпка от началото на сезона, след като до момента се представяше отлично и записа 8 победи от 8 мача. "Дюшекчиите" вече са само на 2 точки от градския си съперник Реал (Мадрид), който вчера надделя с 2:0 срещу Малага на "Сантяго Бернабеу".