Новакът Верона влезе в Топ 4 на класирането в Серия “А”, след като в мач от 8 кръг се наложи с 3:2 над Парма. Двубоят беше белязан от обрати, а българският национал Николай Михайлов отново остана резерва за “мастифите”.

Фабрицио Качаторе даде ранен аванс на домакините, но “дуковете обърнаха с попадение на Марко Пароло и Антонио Касано. В последния половин час Верона получи право да изпълни две дузпи, а Жоржиньо беше точен и при двете.

Сампдория записа първата си победа за новия сезон, след като надви новака Ливорно с 2:1. Раздръзката на двубоя дойде в добавеното време на мача.

Едер даде аванс на “моряците” с точно изпълнена дузпа в 19-ата минута. Лука Силигарди изравни във втората минута на добавеното време, а четири минути след това Никола Поци също беше точен от дузпа за Сампдория.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 8 КРЪГ
18.10.13
21:45 ч.
Рома – Наполи 2:0
1:0 Миралем Пянич (45), 2:0 Миралем Пянич (71-дузпа)
19.10.13
19:00 ч.
Каляри – Катания 2:1
0:1 Гонсало Бергасио (5), 1:1 Виктор Ибарбо (26), 2:1 Марусио Пиниля (84)
Аталанта – Лацио 2:1
1:0 Лука Чигарини (41), 1:1 Брайън Переа (53), 2:1 Герман Денис (84)
20.10.13
16:00 ч.
Фиорентина – Ювентус 4:2
0:1 Карлос  Тевес (37-дузпа), 0:2 Пол Погба (40), 1:2 Джузепе Роси (66-дузпа), 2:2 Джузепе Роси (76), 3:2 Хоакин (78), 4:2 Джузепе Роси (81)
20.10.13
16:00 ч.
Дженоа – Киево 2:1
1:0 Алберто Джилардино (22), 1:1 Симоне Бентиволио (48), 2:1 Алберто Джилардино (50)
20.10.13
16:00 ч.
Верона – Парма 3:2
1:0 Лука Тони (9), 1:1 Марко Пароло (19), 1:2 Антонио Касано (25), 2:2 Лука Тони (61), 3:2 Жоржиньо (88)
20.10.13
16:00 ч.
Ливорно – Сампдория 1:2
0:1 Едер (19-дузпа),  1:1 Лука Силигарди (90+2), 1:2 Никола Поци (90+6-дузпа)
20.10.13
16:00 ч.
Сасуоло – Болоня 2:1
1:0 Доменико Берарди (12-дузпа), 2:0 Антонио Флоро Флорес (17), 2:1 Алесандро Диаманти (34-дузпа)