Интер победи Верона без проблеми с 4:2 в мач от 9-ия кръг на италианската Серия “А”.  Българският национален вратар Николай Михайлов не игра за гостите. Титулярът под рамката Рафаел допусна грешки при два от головете на “нерадзурите”, но остана на терена до последния съдийски сигнал. Интер имаше пълно надмощие и поведе още в 7-ата минута с гол на Жонатан след асистенция на Естебан Камбиасо.

Родриго Паласио се разписа за 2:0 в 12-ата минута, а Рафаел Мартино намали след половин час игра при една от редките контраатаки на гостите. Камбиасо увенча отличното си представяне с хубав гол в 38-ата минута за 3:1. Роландо в 56-ата направи преднината на домакините комфортна. До края остана време само за бразилеца Ромуло (71) да засече пас на ветерана Лука Тони в мрежата зад Карисо за финалното 4:2.

Интер – Верона 4:2
1:0 Жонатан (7), 2:0 Родриго Паласио (12), 2:1 Рафаел Мартино (31), 3:1 Естебан Камбиасо (38), 4:1 Роландо (56), 4:2 Ромуло (71)