Атлетико (Мадрид) отнесе у дома Бетис с 5:0 в предпоследна среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. „Дюшекчиите” записаха девети успех от началото на сезона и отново се доближиха на точка от лидера Барселона.

Възпитаниците на Диего Симеоне поведоха още с първата си атака в мача, след като в 12-ата секунда Коке асистира на Оливер Торес за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част, след като „дюшекчиите” не успяха отново да огорчат стража на гостите Гийермо Сара.

След почивката Давид Вия (52, 56) реализира две попадения, при първото от които получи пас от Филипе Луис, и обезсмисли срещата. Все пак голмайсторът на Атлетико (Мадрид) и Примера дивисион Диего Коста (65) отбеляза дежурното си попадение след пас на Вия за 4:0. В самия край пък Габи (90) оформи крайното 5:0. Гостите от Севиля така и не намериха сили поне за почетно попадение.

С успеха си Атлетико (Мадрид) събра 27 точки и остава твърдо на второто място, изоставайки само с една точка от лидера Барселона. „Дюшекчиите” са на 5 точки пред градския си съперник Реал (Мадрид). Бетис е на незавидната 18-а позиция с 8 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
25.10.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Валядолид 0:3
0:1 Патрик Еберт (31), 0:2 Хави Гуера (39), 0:3 Даниел Ларсон (48)
26.10.13
17:00 ч.
Малага – Селта 0:5
0:1 Алекс Лопес (6), 0:2 Аугусто Матиас Фернандес (23), 0:3 Алекс Лопес (64), 0:4 Нолито (73), 0:5 Карлес (81)
26.10.13
19:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) 2:1
1:0 Неймар (19), 2:0 Алексис Санчес (78), 2:1 Хесе Родригес (90)
Леванте – Еспаньол 3:0
1:0 Набил Ел Жар (24), 2:0 Бабакар Диавара (27), 3:0 Набил Ел Жар (50)
27.10.13
13:00 ч.
Севиля – Осасуна 2:1
1:0 Иван Ракитич (55), 2:0 Хайро (75), 2:1 Ориол Риера (87)
27.10.13
18:00 ч.
Виляреал – Валенсия 4:1
1:0 Уче Икечукву (17), 2:0 Ернан Перес (22), 3:0 Джовани Дос Сантос (49), 3:1 Рикардо Коста (63), 4:1 Джовани Дос Сантос (84)
27.10.13
20:00 ч.
Реал Сосиедад – Алмерия 3:0
1:0 Антоан Гризман (14), 2:0 Антоан Гризман (50), 3:0 Хуан Анхел (85)
27.10.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Бетис 5:0
1:0 Оскар Торес (1), 2:0 Давид Вия (52), 3:0 Давид Вия (56), 4:0 Диего Коста (65), 5:0 Габи (90)