Аталанта и Интер завършиха 1:1 в първи мач от междинния 10-ти кръг в Серия “А” на Италия. Гостите могат повече да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като имаха по-добри положения за гол и териториално надмощие почти през цялото време. Противно на логиката обаче в 10-ата минута домакините можеха да поведат, след като Самир Ханданович изби опасно центриране, но топката стигна до Микеле Канини, който стреля с глава от близо и защитник трябваше да чисти от голлинията.

В 16-ата минута Родриго Паласио засече с глава едно центриране в наказателното поле и успя да свали за Рики Алварес. Той без да се бави опъна мрежата зад гърба на Андрея Консили за 0:1. “Бергамаските” веднага отвърнаха на удара и в 25-ата минута Херман Денис засече центриране в пеналта, надскочи Валтер Самуел и с глава простреля безпомощния Ханданович, за да изравни 1:1. В 40-ата минута халфът на Интер Юто Нагатомо нацели гредата. След почивката Алварес и Икарди пропуснаха отлични шансове пред Консили, а в 73-ата минута отново Икарди разтресе гредата.