Шампионът Ювентус се добра до трудна победа с минималното 1:0 при визитата си на Парма в среща от 11-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи до 2 точки от лидера Рома.

„Бианконерите” контролираха случващото се на „Енио Тардини”, но през първата част така и не намериха пролука през сгъстената отбрана на домакините, които също не застрашиха вратата на Джанлуиджи Буфон.

След почивката картината на терена не се промени, а усилията на „Старата госпожа” дадоха резултат в 77-ата минута, когато френският национал Пол Погба най-накрая преодоля Антонио Миранте за 0:1. „Дуковете” направиха всичко възможно по силите си да върнат гола до края на мача, но така и не успяха.

С успеха си Ювентус събра 28 точки и се изкачи на второ място във временното класиране. „Бианконерите” изостават на 2 пункта от лидера Рома, който утре вечер гостува на Рома, и имат 3 точки аванс пред Напили, посрещащ Катания по-късно тази вечер. Парма е на 11-о място с 12 точки.