Байер (Леверкузен) победи Хамбургер с 5:3 в мач от 12 кръг на Бундеслигата. Корейският нападател Хьон Сон Мин вкара хеттрик за “аспирините” срещу бившия си тим. За тима от Леверкузен това беше шеста поредна домакинска победа над Хамбургер.

Кореецът вкара два гола в първите 17 минути, но гостите изравниха чрез Максимилиан Байстер и Пиер-Мишел Ласога. Нов гол на Хьон Сон Мин и един на Кислинг върнаха аванса на домакините от два гола. Ласоха върна едно попадение в 74-ата минута, но Гонсало Кастро вкара петия гол за Байер (Леверкузен) в 89-ата.

Вердер продължава да се представя колебливо в Бундеслигата. Тимът от Бремен загуби с 1:3 гостуването си на Шалке 04 след обрат. Феликс Кроос даде аванс на “зелено-белите” в 22-ата минута, но “кралскосините” обърнаха след два гола с глава на Кевин-Принс Боатенг и попадение на Фарфан в добавеното време.

Байерн (Мюнхен) - Аугсбург 3:0
1:0 Жером Боатенг (5), 2:0 Франк Рибери (42), 3:0 Томас Мюлер (90+5-дузпа)
09.11.13
16:30 ч.
Шалке 04 - Вердер 3:1
0:1 Феликс Кроос (22), 1:1 Кевин-Принс Боатенг (64), 2:1 Кевин-Принс Боатенг (85), 3:1 Джеферсон Фарфан (90+1)
09.11.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Хамбургер 5:3
1:0 Хьон Сон Мин (10), 2:0 Хьон Сон Мин (17), 2:1 Максимилиан Байстер (23), 2:2 Пиер-Мишел Ласога (50), 3:2 Хьон Сон Мин (55), 4:2 Щефан Кислинг (72), 4:3 Пиер-Мишел Ласога (74), 5:3 Гонсало Кастро (89)
09.11.13
16:30 ч.
Волфсбург - Борусия (Дортмунд) 2:1
0:1 Марко Ройс (45+1), 1:1 Рикардо Родригес (56), 2:1 Ивица Олич (69)
09.11.13
16:30 ч.
Хофенхайм - Херта 2:3
0:1 Анис Бен-Хатира (13), 0:2 Адриан Рамос (54-дузпа), 1:2 Сеяд Салихович (70-дузпа), 2:2 Сеяд Салихович (81), 2:3 Адриан Рамос (84)
09.11.13
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 8 равенства, 23 победи за Нюрнберг
10.11.13
16:30 ч.
Майнц 05 - Айтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 10 мача, 2 победи за Майнц 05, 6 равенства, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт)