Кардиф измъкна точка от Манчестър Юнайтед с гол в добавеното време в интригуващата среща от 12-ия кръг на Висшата лига, завършила 2:2. Така "червените дяволи" пропуснаха отличен шанс да се изкачат до 4-ото място и с актив от 21 точки заемат 6-ата позиция. Кардиф пък е 15-и с 13 в актива си.

Гостите от Манчестър на два пъти повеждаха в резултата при днешното гостуване на "Кардиф Сити Стейдиъм", но в крайна сметка си тръгнаха само с точка. Уейн Рууни даде преднина на "червените дяволи" в 15-ата минута, а Фрейзър Кембъл изравни в 33-ата. В 45-ата Патрис Евра отново изведе гостите напред, разписвайки се след асистенция на Рууни.

В 91-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение, след като резервата Ким Бо-Кюнг засече с глава центриране от пряк свободен удар на Питър Уитингам - 2:2.

За гостуването в Уелс мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс не можа да разчита на двама от ключовите си футболисти - Майкъл Карик и Робин ван Перси. Липсата им видимо се отрази на представянето на тима, който беше максимално затруднен от съперника. Играчите на Кардиф се раздадоха до краен предел, стремейки се да зарадват верните си фенове, изпълнили трибуните на "Кардиф Сити Стейдиъм" за домакинството на шампиона на Англия. Юнайтед беше в серия от три поредни победи във Висшата лига, но сърцатите уелсци препънаха Уейн Рууни и компания.

Домакините стартираха добре, като в 8-ата минута имаха претенции за червен картон на Рууни, който изрита Джордън Мъч. Съдията Нийл Суорбрик обаче показа само картон с жълт цвят на звездата и така лидерът на гостите остана на терена. Именно Рууни откри резултата в 15-ата минута, когато Майкъл Търнър подари топката на Антонио Валенсия, който центрира в наказателното поле, където Хавиер Ернандес успя да продължи към Рууни, чиито изстрел рикошира в Медел и влезе в мрежата на Дейвид Маршал - 0:1.

В 33-ата минута юношата на шампионите Фрейзър Кембъл изравни, след като наказа Давид де Хаа, озовал се сам срещу него - 1:1.

Малко преди почивката Юнайтед отново поведе. Патрис Евра засече с глава центриране на Рууни от корнер, като топката рикошира в главата на Тейлър и влетя в мрежата на Маршал за 1:2.

В 54-ата минута бившият играч на "червените дяволи" Фрейзър Кембъл за малко щеше да реализира изключително красив втори гол, но за негово нещастие топката рикошира в напречната греда.

Малко преди края Дани Уелбек пък пропусна да направи преднината на гостите по-изразителна и да реши двубоя.

И както често се случва - когато не вкараш, ти вкарват... така стана и сега. В 1-ата минута на добавеното време домакините отбелязаха чрез корееца Ким Бо-Кюнг, който засече с глава центриране от пряк свободен удар на Уитингам, след което обяснимо полудя от радост, хвърляйки в екстаз привържениците на Кардиф.

Още в ответната атака Рууни пропусна страхотна възможност да донесе победата на Манчестър Юнайтед и срещата приключи без победител - 2:2.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
23.11.13
14:45 ч.
Евертън – Ливърпул 3:3
0:1 Фелипе Коутиньо (5), 1:1 Кевин Миралас (8), 1:2 Луис Суарес (19), 2:2 Ромелу Лукаку (72), 3:2 Ромелу Лукаку (82), 3:3 Даниел Стъридж (89)
Нюкасъл – Норич 2:1
1:0 Лоик Реми (2), 2:0 Йоан Гуфран (38), 2:1 Лирой Фер (80)
23.11.13
17:00 ч.
Арсенал – Саутхемптън 2:0
1:0 Оливие Жиру (22), 2:0 Оливие Жиру (86-дузпа)
23.11.13
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд 2:0
1:0 Чарли Адам (30), 2:0 Стивън Нзонзи (81)
23.11.13
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
0:1 Арън Хюз (56-автогол), 1:1 Скот Паркър (64), 1:2 Джонджо Шелви (80)
23.11.13
19:30 ч.
Уест Хям – Челси 0:3
0:1 Франк Лампард (21-дузпа), 0:2 Оскар (34), 0:3 Франк Лампард (82)
24.11.13
15:30 ч.
Манчестър Сити – Тотнъм 6:0
1:0 Хесус Навас (1), 2:0 Сандро (34), 3:0 Серхио Агуеро (41), 4:0 Серхио Агуеро (50), 5:0 Алваро Негредо (55), 6:0 Хесус Навас (90)
24.11.13
18:00 ч.
Кардиф – Манчестър Юнайтед 2:2
0:1 Уейн Рууни (15), 1:1 Фрейзър Кембъл (33), 1:2 Патрис Евра (45), 2:2 Ким Бо-Кюнг (90+1)
25.11.13
22:00 ч
.
Уест Бромич – Астън Вила (Нова Спорт / HD)
Баланс: 138 мача, 45 победи за Уест Бромич, 30 равенства, 63 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.